Menu Zamknij

Małe dzieci na weselu – tak czy nie?

W sieci możemy znaleźć mnóstwo filmików, na których dzieciaki na weselach przejmują główną rolę i odwracają uwagę od najważniejszych w tym dniu, czyli państwa młodych. Maluchy wchodzą na parkiet w czasie pierwszego tańca młodej pary lub znajdują się w kadrze na drugim planie na ważnych zdjęciach. Czy dzieci na weselu to dobre rozwiązanie?

Wszystko zależy od sytuacji. Jeżeli dzieci są nam bliskie, trudno wyobrazić sobie wesele bez nich. Istnieje też opcja, że rodzinę mógłby urazić zakaz zabrania ze sobą swoich pociech. Pamiętajmy jednak, że to nasze wesele i w pełni powinno być takie jak byśmy chcieli. To my znamy członków swojej rodziny i wiemy na ile potrafią zapanować nad swoimi pociechami.

Rozwiązaniem tej trudnej sytuacji jest rozmowa z rodzicami dziećmi. Jeśli martwisz się o zachowanie niektórych młodych członków rodziny porozmawiaj z ich rodzicami i poproś i szczególną uwagę. Kolejnym rozwiązaniem będzie zorganizowanie atrakcji dla dzieci. Nie musi to być grupa animatorów, ale chociażby mały stolik z zabawkami, kolorowankami (które mogą być pamiątką dla was) i przekąskami.