Menu Zamknij

Jakie menu na wesele?

Podczas przygotowań do wesela jednym z największych problemów jakie napotkamy będzie menu. Chcemy przecież żeby każdy z gości znalazł w nim coś dla siebie, a to nie lada wyzwanie. Wśród naszych gości będą zapewne wegeterianie, weganie czy ci z uczuleniem na niektóre składniki. Jakie będzie menu idealne?

Menu weselne w zależności od czasu trwania imprezy zawierać będzie mniej więcej od 5 do 7 dań. Będą to zupy, główne dania mięsne, rybne czy wegetariańskie. Nie może zabraknąć również przystawek i deserów. Jeśli chodzi o zupy najpopularniejszym rozwiązaniem będzie oczywiście rosół. Ciekawym rozwiązaniem będą też zupy krem np. pieczarkowa czy pomidorowa.

Klasyczne mięsa to śląska rolada czy kotlet schabowy z dodatkami. Propozycją na weselny posiłek może być bigos, strogonow czy czy gołąbki. Przystawki to na przykład deska serów, owoców, wędlin czy różnego rodzaju sałatki. Oprócz tego nie zapomnijmy o deserach! Możesz postawić na tradycyjne ciasta i nieco bardziej szalone mini deserki jak tiramisu czy krem brulee.

dania weselne, menu weselne, jedzenie na wesele