Menu Zamknij

Pierwszy taniec – jaki powinien być?

Często zdarza się, że najbardziej stresującym elementem wesela dla młodej pary jest… pierwszy taniec! Choć powinien być to niezwykle wzruszający i piękny moment, często przed ślubem parze towarzyszy wiele negatywnych emocji związanych z tą chwilą. Jak przygotować się do pierwszego tańca i co zrobić aby zminimalizować stres z nim związany?

Z czego może wynikać ten stres? W waszej głowie pojawią się setki myśli – „zapomnę kroków”, „to nam nie wyjdzie”, „przewrócę się”. Jak zminimalizować ten stres? Wybierając układ taneczny nie przekraczajcie swoich możliwości. Jeżeli wiecie, że nie będziecie w stanie nauczyć się danego kroku do perfekcji – zrezygnujcie z niego. Jeśli czujecie, że dany układ ma zbyt dużo kroków – uprośćcie go. Lepiej perfekcyjnie zatańczyć prosty taniec niż bardzo skomplikowany z wieloma pomyłkami.

Dobierając rodzaj tańca i układ pamiętajcie o tym, że to wasz dzień, Wy zdecydujcie co chcecie zatańczyć i w jaki sposób. To ma być wasza chwila. Wybierzcie też piosenkę, która towarzyszyła waszej relacji od dłuższego czasu.

pierwszy taniec